Kubki z nadrukiem w marketingu inwestorów z Włoch

Kubki z nadrukiem
Kubki z nadrukiem

W dzisiejszych czasach we wszystkich branżach firm jest obecnie tak dużo, że trudno wyobrazić sobie, aby którakolwiek z nich mogła odnieść rynkowy sukces i rozwijać się bez reklamy i promocji. Ponieważ jednak wszystkie firmy promują się w ten czy inny sposób, mamy do czynienia z bardzo dużą ilością różnego rodzaju reklam na rynku. Dlatego też sukces mogą odnieść tylko te firmy, które reklamują się w sposób niebanalny. Dotyczy to nie tylko firm polskich, ale też zagranicznych, m. in. pochodzących z Włoch. Przedsiębiorstwa te wykorzystują w swoim marketingu m. in. gadżety reklamowe.

Są to różne przedmioty pozwalające na przyciągnięcie uwagi ludzi atrakcyjnym wyglądem oraz wieloma innymi walorami, jak choćby specjalne dodatki. Jako przykład takich gadżetów podać można kubki z nadrukiem. Przedsiębiorcy włoscy korzystają z nich w swoim marketingu ochoczo ze względu na fakt, że są to przedmioty praktycznego zastosowania w życiu codziennym.

Przedsiębiorstwa włoskie dystrybuują kubki z nadrukiem rozdając je. Rozdawnictwo natomiast najlepiej prowadzić w punktach, w których stale można liczyć na spotkanie dużej liczby ludzi. Można tu wymienić np. główne ulice i skrzyżowania miast, okolice zabytków miejskich, okolice dworców czy przystanków, a także miejsca, gdzie ludzie przychodzą w wolnym czasie, jak centra handlowe, place zabaw oraz parki. Efektywność tej metody da się podnieść zarówno przez wybór odpowiedniego miejsca, jak i wybór pory, w której będzie się owe gadżety rozdawać. Jeśli rozdaje się je cały dzień, najlepsze do tego są po prostu centra miast. Ale inwestorzy włoscy wiedzą o tym świetnie.

Inną metodą dystrybucji, którą inwestorzy włoscy także znają, jest rozdawanie wspomnianych gadżetów w siedzibach tych firm. To najczęściej odbywa się w sklepach i innych punktach handlowych, ale nie tylko. Ważne jest to, że ludzie lubią prezenty i te prezenty pomagają przyciągać nowych klientów. Kubki z nadrukiem (a wraz z nimi inne, rozmaite gadżety) nadają się na prezent idealnie. Powody takiego stanu rzeczy były już omawiane.

Inspiracja:
http://www.tech-media.pl/blog/jak-skutecznie-prowadzic-dzialania-pr/